Usługi Laptop Komputer

*Najczęściej pomijana czynność serwisowa przez użytkowników, sprawny układ chłodzenia jest niezbędny do poprawnej pracy, a jego zaniedbanie grozi uszkodzeniem podzespołów na płycie głównej co może przyczynić się do dużo wyższych wydatków. Oferujemy czyszczenie układu chłodzenia, wymianę past i termopadów na nowe, sprawdzenie wentylatorów. Zalecamy czyszczenie co 12miesięcy lub częściej w razie potrzeb. 

*Po dłuższym czasie pracy pojawiają się problemy z wolniejszą pracą sprzętu, wtedy zalecana jest ponowna instalacja systemu operacyjnego. Oczywiście wraz ze zgraniem ważnych danych. Dla starszych sprzętów zalecana jest wymiana dysku HDD na nowy SSD.
*Bateria Bios jak każda bateria co jakiś czas wymaga wymiany, sama wymiana nie jest mocno skomplikowana w starszych modelach, wystarczy wypiąć. Jednak nowe laptopy w większości posiadają baterię lutowaną na płycie co już wymaga więcej pracy i umiejętności lub nie posiadają jej wcale, wtedy do wymiany jest główna bateria.
*Nowe baterie niestety nie należą do najtrwalszych więc często już po 2latach wymagają wymiany. Obecnie większość baterii są to baterie wewnętrzne co powoduje konieczność rozkręcenia laptopa. Może się też okazać, że bateria jest sprawna a uszkodzeniu uległo gniazdo zasilania. Tutaj również nie mamy z tym problemu bez względu czy gniazdo jest lutowane na płycie czy tylko na kablu. Jeśli okaże się że uszkodzony jest tylko zasilacz to posiadamy od ręki większość zasilaczy oryginalnych czy też zamienników.
*Czasem dzieje się tak że po ruszeniu klapą matrycy pojawia się obraz i znika, czasem potrafi migać, przygasać, widać tylko poświatę lub pojawiają się pojedyncze pionowe/poziome paski. Świadczyć to może o uszkodzonej matrycy lub tasiemce. Bez problemu zdiagnozujemy uszkodzenie i wymienimy uszkodzone części na nowe.
*Najczęściej dzieje się to w przypadku zalania laptopa, nawet niewielka ilość potrafi uszkodzić klawiaturę. Niestety lecz obecnie w nowych laptopach klawiatury są już montowane na stałe do górnej obudowy czyli palmrestu. Koszt wymiany takiej klawiatury w serwisie producenta potrafi wynieść ponad 600zł z uwagi na wymianę klawiatury razem z palmrestem. U nas zapłacą Państwo nawet o połowę w porównaniu do serwisu producenta.
*Czasem nie ma potrzeby wymieniać pękniętych obudów, często dochodzi tylko do wyrwania tulei mocujących. Wystarczy jedynie umiejętne naprawienie uszkodzonych mocowań i dalej możemy cieszyć się naszym laptopem bez wydawania dużej ilości gotówki na nowe obudowy.
*Ostatnimi czasy coraz więcej osób korzysta z dysków nowej generacji SSD. Są one szybsze od dobrze nam znanych dysków HDD jednak też mają swoje słabe strony, po ich uszkodzeniu odzysk danych jest dużo bardziej utrudniony niż w przypadku dysków HDD. Dlatego tez oferujemy usługi archiwizacji danych w celu ich zabezpieczenia przez utratą jak i odzyskiwanie danych z dysków HDD.
Oferujemy pomoc w zakupie nowego/używanego sprzętu w zależności od potrzeb jak i budżetu. Niestety, lecz wiele osób często ma problem z właściwym doborem sprzętu do swoich potrzeb, dlatego też aby uniknąć rozczarowania z zakupu, pomożemy, doradzimy oraz skonfigurujemy nowy sprzęt pod Klienta.

Usługi Telefon Tablet

*Jeśli musisz ładować twój telefon codziennie lub częściej to znak, że bateria jest już zużyta i wymaga wymiany. Bez problemu wymienimy twoją baterię na nową tak abyś na nowo cieszył się z telefonu.
Potłuczony ekran telefonu to już standardowa usterka dla wielu użytkowników. Wymienimy twój ekran na nowy, nakleimy szybkę hartowaną w cenie. Dla użytkowników tabletów oferujemy również wymianę samej szybki celem ograniczenia wydatków.
*Telefon/Tablet nie ładuje lub ładuje tylko pod odpowiednim kątem włożenia kabla to znak, że uszkodzone jest gniazdo zasilania. Tutaj nie ma co czekać tylko jak najszybciej zgłosić się do wymiany, bez problemu wymienimy gniazdo w twoim telefonie/tablecie.
Scroll to Top